Grand C4 Picasso
Aile Boyu Teknoloji

Citroën Grand C4 Picasso, şık ve farklı dış tasarımı ile geniş bir iç hacim arasında çok iyi bir denge kuruyor. Yeni modüler EMP2 platformu sayesinde Citroën Grand C4 Picasso kullanım kolaylığı ve çevreye saygılı motor teknlojisiyle akıllı teknolojilerle donatılmış bir aile otomobili.

 

Öne Çıkan Özellikler
 • Yeni modüler EMP2 platformu
 • Dizel - tam otomatik vites seçeneği
 • Loft ruhuyla tasarlanmış bir kabin
 • 12" HD panoramik ekran ve 7" dokunmatik ekran
 • Ailenizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak donanım ve ekipmanlara sahip
 • Daha güvenli yolculuklar için donatılmış kullanışlı teknolojiler
 • 7 kişilik oturma alanıyla geniş aileniz için ideal
 

GENİŞ İÇ HACİMLE BİRLEŞEN KOMPAKT TASARIM

Citroën Grand C4 Picasso, yeni kompakt tasarımıyla birlikte oldukça geniş bir iç hacimle sizleri şaşırtıyor. Bu yeni nesil araç, üstün teknolojik özellikleri ve tasarımıyla benzersiz bir konfor sunuyor. Sağlam ve geniş bagaj tasarımıyla da çok daha dinamik bir görünüme sahip.

 

Ön far imzası

Citroën Grand C4 Picasso'nun sıradışı tasarımı Citroën'in yeni tasarım kimliğini müjdeliyor. Bu yeni ve güçlü kimliğin vurgusu ise benzersiz far imzasında. Ön yüze entegre teknolojik görünümlü ince LED farlarıyla şık bir otomobil.

3D LED farlar

Citroën Grand C4 Picasso, araç arkasında yer alan 3D LED farları ile yeni bir çağ başlatıyor.

Tavan barları

Tavan barları, geniş iç hacmi ve geniş cam tavanı öne çıkan aracın dış tasarımını tamamlar. Tavan barlarının kullanışlı orta kısmı nesneleri rahatlıkla taşımak için kullanılır.

Lastikler

Aracın sağlam ve zarif olan benzersiz şık tasarımı,17" jantlarla tamamlanıyor.

 

"LOFT" RUHUYLA TASARLANMIŞ BİR İÇ MEKAN

Citroën Grand C4 Picasso'nun en ufak detayları bile her yolcunun kendini iyi hissetmesi için tasarlanmıştır. Işığın hakim olduğu gerçek bir loft ruhu...

 • Panoramik Ön Cam
 • Geniş Cam Tavan
 • Geniş ön ve arka diz mesafesi
 • Ön konsolda iki farklı renk tonu
 

Aydınlık ve ferah bir ortam

Panoramik ön camı ve onun uzantısı olan cam tavanı ile seyahat ederken günün tüm ışıklarıyla pozitif enerjinizi korur. Standart ayarda 5,70m2 camlı yüzeyi bulunmaktadır.

Geceleri ise beyaz LED ışıklar sıcak bir atmosfer ile zindelik etkisinin yaratılmasına katkıda bulunmaktadır.

Ön konsol

Daha büyük kullanım kolaylığı için Citroën Grand C4 Picasso'nun asimetrik ön paneli iki merkezi ekran etrafında şekillendirilmiştir:

7” dokunmatik ekran, aracın tüm işlevlerine kumanda edilmesine olanak tanıyor: çift bölgeli klima sistemi, medya, navigasyon, telefon ve Sürüş Yardım sistemleri. Kişiselleştirilebilen 12” HD panoramik ekran, sürüş için gerekli bilgileri sunuyor. Bu ekranda navigasyon bilgileri ve sürüş yardımlarının yanı sıra fonda kişisel fotoğraf görüntülemek mümkün.

Ön konsol, arabanın geri kalanına uyum sağlayacak ve mümkün olduğunca fazla serbest alan yaratacak şekilde tasarlanmıştır.

Ön ve arka diz mesafesi

Citroën Grand C4 Picasso tüm yolcuların rahatını düşünerek tasarlanmış bir otomobil.

Ön ve arka diz mesafesi ile geniş ve ferah bir iç mekan sunar.

 

YAŞANABİLİR BİR OTOMOBİL

Citroën Grand C4 Picasso,markanın yeni EMP2 modüler platformuyla üretilen ilk otomobildir. Bu yeni modüler platform sayesinde, araç 140 kg hafiflerken iç mekanda daha çok kullanım alanı sağlar. Yeni platform sayesinde arka lastikler, 5 koltuklu versiyona göre daha da genişletilmiş ancak bunu yaparken aracın uzunluğu önceki versiyona göre artmamıştır. Bu da yolcularınız ve onların bagajları için daha kolay erişim ve optimum alan demektir.

 

Yeni EMP2 modüler platformu sayesinde kategorisindeki en uzun dingil aralığına (2.84m) sahip olan Citroën Grand C4 Picasso dış boyutlarını kompakt hale getirirken geniş bir iç mekan sunmaktadır. Bu mimari başarı 645 litrelik dev gibi bir bagaj hacmi sunar.

Citroën Grand C4 Picasso, modülerliğe yönelik tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde tasarlandı.

 • Çok fazla yükleme alanına mı ihtiyacınız var? 2. ve 3. sıra koltukları katlayarak tamamen düz bir zeminden faydalanabilirsiniz. Hatta ön yolcu koltuğunu bile katlayarak 2,5 metre uzunluğa kadar olan yükleri sığdırabilirsiniz.
 • Ve eğer daha fazla yolcu taşımanız gerekiyorsa, zeminde gizli olan koltukları anında kolaylıkla kurup yerleştirebilirsiniz.

Citroën Grand C4 Picasso bir çok akıllıca ve kullanışlı eşya saklama bölmesi sunmaktadır:

 • Ön panelin orta kısmında ışıklı, bir soket ve USB yuvası, ve akıllı telefonunuz veya tabletinizi bağlamak için 220V priz içeren bir depolama bölmesi
 • Debriyajsız vites kutusu takılı modellerde sökülebilen bir orta konsol
 • Ön koltukların altında ve kapı panellerinin içinde depolama bölmeleri
 • Ön sıradaki koltukların arkasında LED ışıklandırmalı depolama alanları
 • Arka koltukların zemininde yer alan depolama bölmeleri

Citroën Grand C4 Picasso'nun yük hacmi bir önceki versiyondan 69 litre daha büyüktür; 645 litrelik bagaj 2. sıra koltuklar ileri itildiğinde 700 litreye ulaşmaktadır. Aynı zamanda lastik bombeleri arasındaki 1,17 m mesafe ile kategorisinin en geniş bagajına sahiptir.

Ayrıca yükleme açısından da çok daha kolay ve pratiktir.

 

%100 YARATICI TEKNOLOJİ EKİPMANI

Citroën Grand C4 Picasso, Creative Technologie'nin yoğunlaşmış halidir. Örneğin, mutluluğunuz ve konforunuz için her şey yolculuğunuzu daha rahat hale getirmek ve konforlu bir sürüş sunmak üzere tasarlanmıştır.

 

7" dokunmatik ekran

%100 dijital, %100 dokunmatik 7" tablet yedi dokunmaya duyarlı düğme ile donatılmıştır ve Citroën C4 Picasso'nun tüm fonksiyonlarına erişim sağlar.

Panoramik ekran HD 12"

Tamamen özelleştirilebilir 12" HD panoramik ekran aşağıdakiler gibi sürüş esnasında ihtiyacınız olan gerekli sürüş bilgilerini görüntüler: Navigasyon, Çift Bölgeli Klima Sistemi, Telefon, Yapılandırma, Sürüş Yardımları, Medya

 

Geri Görüş Kamerası

Citroën Grand C4 Picasso'nun arka görüş kamerası siz geri vitese takar takmaz devreye girer, HD 12" panoramik ekranda aracınızın arkasını görüntüler. Geri geri gitmeyi çok daha kolaylaştıran gelişmiş bir görüş!

Park Yardım Sistemi

Citroën Grand C4 Picasso geri görüş kamerası sayesinde günlük kullanımlarınızda manevraları kolayca yapabilmenizi sağlıyor. Sürücü aracın geri vites konumuna getirdiğinde, panoramik ekran arka görüş açısını gösterir.

 

Şerit İhlal Uyarı Sistemi

Minyatür kamera ve dijital görüntülemeye dayalı çizgi tanıma teknolojisiyle Citroën Grand C4 Picasso'da bulunan şeritten ayrılma uyarı sistemi, sürücünün aktif emniyet kemerinin titremesine neden olarak şerit değiştirdiklerinde sürücüleri uyarır.

Aktıf Hız Düzenleyici

Aktif hız düzenleyici, hızlarını azaltan öndeki araçları tespit eder. Öndeki aracın yavaşlaması durumunda aracı kendiliğinden yavaşlatarak sürüş mesafesi güvenliğini sağlar. Sistem 30 km hızın üzerinde devreye girer.

 

Aktif Emniyet Kemeri

Ön taraftaki iki koltukta bulunan aktif emniyet kemerleri, tehlike durumunda daha fazla gerginleşerek sürücü ve yolcuyu bir çarpışma ihtimaline karşı, hava yastıklarının vereceği olası zararlardan maksimum ölçüde korur.

360* Görüş Kamerası

360° görüş teknolojisi aracınızın etrafına gizli şekilde yerleştirilmiş dört kamerayı kullanarak 12" HD ekranda arabanızın etrafını "kuş bakışı" olarak görüntüler. Normal görüş alanınızın ötesinde aracınızın hemen yakınındaki 360° görünümü görebilirsiniz.

 

Çevreye saygılı motor teknolojisi

Citroën, tasarladığı otomobillerin her aşamasında çevreci olma iddiasını sürdürüyor. Yenilikçi teknolojisi ve yüksek performansının yanı sıra Citroën Grand C4 Picasso motoru sınıfının en düşük C02 salınım değerlerine sahiptir. 1.6 BlueHDi 120 HP motoru sadece 105 g C02 salınım gerçekleştirmektedir. Citroen Grand C4 Picasso'nun, dizel - tam otomatik vites seçeneğiyle segmentinde az bulunan bir özelliğe sahiptir. Otomobilin durduğu anlarda motoru devre dışı bırakma, harekete geçerken kendiliğinden devreye alma sistemi olan Stop & Start teknolojisi Citroën Grand C4 Picasso’da en yeni nesliyle bulunmaktadır. Sessiz ve titreşimsiz çalışma özelliği ile ön plana çıkan Stop & Start teknolojisi özellikle şehir içi kullanımlarında C02 salınımını en aza indirmesinin yanı sıra önemli bir yakıt tasarrufu da sağlamaktadır.

 

BlueHDi - Sınıfının en iyisi

BlueHDi 120 HP Euro6 motor seçeneğiyle Citroën Grand C4 Picasso k 105g CO2/km sınırını aşan ilk MPV'dir!

Bu teknoloji:

 • Dizel parçacıklarının %99,9'unu filtreler
 • NOx (nitrojen dioksit) parçacıklarının %90'ını ortadan kaldırır
e-HDi Mikro-Hibrit

Citroën Grand C4 Picasso benzersiz bir sürüş deneyimi için 1.6 BlueHDi ve 1.6 e-HDi Intensive ETG6 7 kişilik versiyonlarında Stop&Start sistemi ile donatılmıştır. Bu teknoloji, yavaşlarken ortaya çıkan kinetik enerjiyi elektrik enerjisine çevirerek şehir içi sürüşlerde CO2 emisyonunu %15'e kadar azaltmaktadır.

Renk Seçenekleri