C4 Cactus
TASARIM

Hızla değişen dünyamızda Citroën, günümüz müşteri beklentilerine en iyi şekilde cevap verebilmek için C4 Cactus ile gerçek bir alternatif sunuyor.

 

Airbump®

"Telefonların koruyucu kapları var, neden otomobillerin olmasın?"

Mark Lloyd, C4 Cactus Tasarımcısı

 

Tasarım ve işlevselliğin birleşimi… Airbump®’larda bulunan hava kapsülleri amortisör görevi görerek oluşabilecek küçük darbelere karşı koruma sağlıyor (4 km/s kadar). Ayrıca araç bakım ve tamir maliyetlerinin düşmesine de yardımcı oluyor.

Sırrı nedir? Günlük hayatta oluşabilecek küçük darbelere Airbump®'lar gerçek bir koruma sağlar. Yumuşak bir malzemeden üretilen ( Poliüretan Termoplastik) hava kapsülleri oluşan darbeleri emmeye yardımcı olur.

Citroën C4 Cactus, 4 farklı Airbump® rengi (siyah, kum gri, koyu gri, çikolata rengi) ve 9 farklı gövde rengi ile kişiselleştirme adına zengin bir yelpaze sunuyor. Size de sadece uygun Citroën C4 Cactus’ünüzü seçmek kalıyor!

 

Aydınlatıcı İmza

Citroën C4 Cactus'ün teknolojik aydınlatma sistemi Airbump®'lara entegre edilmiş far ve onları vurgulayan LED gündüz farlarından oluşmaktadır.

Cesur bir karakter!

Citroën C4 Cactus'ün, tavan bar tasarımı ve kullanım kolaylığını bir arada sunan tasarımı cesur kişiliğini ortaya koyuyor.

 

Kompakt ama ferah

Kompakt ölçüleri (uzunluk 4,16 m.) ve şehir içi kolay manevra kabiliyetiyle Citroën C4 Cactus, 2,60 m. dingil mesafesi ile kullanıcılarına cömert bir yaşam alanı sunmaktadır.

  • Geniş ve ferah yolcu kabini
  • 358 litrelik geniş bagaj hacmi,
  • Aeordinamizmi düşünülerek tasarlanmış 1,48m optimize edilmiş yükseklik
 

KONFOR

Citroën C4 Cactus’ün ön geniş koltukları, daha fazla konfor için kanepe anlayışı ile tasarlanmış. Öndeki iç mekan şık bir görünüm sunuyor.

Top Box: Torpido ve ön panel dekoru el yapımı valizleri andırıyor.

Ön konsolun üzerinde kolay erişilebilir torpido gözü mü arıyordunuz? İşte Top Box! Geniş torpido gözü (8,5 litre) tüm eşyalarınızı saklamaya yardımcı olur.

 

Kanepe... Tarzı !

Citroën C4 Cactus'ün ön bölümünde bulunan geniş oturma alanı kanepe tarzında tasarlanmış Tek amacı: Konforunuzu artırmak.

 

Esnek süspansiyon

Citroën C4 Cactus yoldaki tümsekleri hissettirmeyen esnek süspansiyonu sayesinde konforlu bir yolculuk garanti eder.... Sırtınızı rahat ettirin.

Bagaj alanı

Şık ve aynı zamanda kullanışlı. Citroën C4 Cactus lüks bagaj ayrıntılarıyla, seyahat fikrini çağrıştırıyor.

İç mekan uyumu

Citroën C4 Cactus 3 farklı koltuk döşeme ve kabin tasarımıyla, farklı seçenekler sunmakta.

 

Panoramik cam tavan: Bırakın içeri ışık girsin.

Citroën’e özel yüksek ısı izolasyonlu panoramik cam tavan, aracın içine devamlı filtrelenmiş bir ışığın girmesini sağlar. Filtrelenmiş koruması sayesinde panoramik cam tavan yazın sizleri UV ışınlarından korur ve sıcaklığı minimalize eder. Kışın ise mükemmel termik izolasyonu sayesinde sıcaklığın korunmasını sağlar.

 

Kullanışlı Teknoloji

Citroën C4 Cactus size günümüzün gerçek ihtiyaçlarına yönelik yeni teknolojiler sunuyor.

 

Teknolojiyi keşfedin!

Citroën C4 Cactus'ün tüm sürüş ve konfor fonksiyonları, 7”dokunmatik tablet ekran üzerinden yönetilir.

 

Medya kaynaklarının kontrolü (müzik ve fotoğraflar için taşınabilir cihazların bağlantısı, depolama ortamı)

Gitmek istediğiniz yere en kısa, en ekonomik ya da en hızlı şekilde ulaşma seçeneği sunan navigasyonu ile Citroën C4 Cactus, seyahatleri keyfe dönüştürüyor.

Sürüş yardım ekipmanları (Park Yardım Sistemi, Geri Görüş Kamerası ve Yokuş Kalkış Desteği)

Telefon (Bluetooth Handsfree kit özelliği sayesinde güvenliğinizi tehlikeye atmadan telefon görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Telefon rehberi ve arama kayıtlarınıza ulaşmak 7” dokunmatik tablet ekran üzerinden artık çok daha kolay…)

 

Konforunuz için düşünülen kolaylıklar
Easy Push

Geleneksel vites kolu araçtan kaldırıldı ve “Easy Push” sistemi ile sadeleştirildi. Kullanımı oldukça kolay bu sistem, 3 kumanda butonundan oluşuyor “D, N, R”. Ayrıca manuel geçişler için de direksiyonun yanında kulakçıklar mevcut.

Airbag in roof teknolojisi

İlk defa Citroën tarafından geliştirilen bu teknoloji ile hava yastıkları tavan bölümüne yerleştirilerek yolcu tarafında geniş bir alan elde edilirken torpido gözünün de kapasitesi artıyor.

Magic Wash

Citroën tarafından geliştirilen bir diğer yenilik ise Magic Wash. Sileceklerin içine yerleştirilen su fıskiyeleri sayesinde çok daha iyi bir görüş sağlanırken etrafa su sıçramasının da önüne geçilmiş oluyor. Ayrıca cam suyu tüketimi yarı yarıya azalıyor.

 

Yola bağlanın!

Aracınızı kolaylıkla park etmek için park yardım sistemi, boş park alanının aracın boyutlarına uygunluğunu ölçer, hesaplanan alana park etmek için otomatik manevra yapar. Size de sadece gaz ya da frene basmak kalır.

7”dokunmatik tablet ekran üzerinde görüntülenen geri görüş kamerası ile park alanında manevralarınızı daha rahat ve daha güvenli şekilde yapabilirsiniz.

Aracı 2 saniye boyunca fren komutunda tutar. %3 ve daha eğilimli yokuşlarda ayağınızı fren pedalından çektiğinizdeCitroën C4 Cactus'ünüzün geri kayma tehlikesi olmadan kolaylıkla kalkış sağlarsınız.

Direksiyonun açısına göre, sis farları aracın sol ve sağ tarafına doğru 75° daha fazla aydınlatır. Bu şekilde kavşak ve virajlarda maksimum güvenliğiniz sağlanır.

 

Akılcı bütçeler

Citroën C4 Cactus sürüş keyfini akılcı bütçelerle birleştiriyor.

CO2 Emisyonları

C4 Cactus'ün optimize edilmiş ağırlığı; Magic Wash silelcek sistemi ve Yüksek Termal Koruması olan panoramik cam tavan gibi yeniliklerle sağlanmıştır. Bu fonksiyonlar CO2 emisyonlarını azaltmaya yaramaktadır.

Ekonomik kullanım

Rakiplerine göre yaklaşık 200 kg daha hafif olması sizin de bütçenizi hafifletiyor.

Düşük yakıt tüketimi

Sürüş keyfiniz ve konforunuz her zamanki gibi ön planda tutulurken araçtan sağlanan hafiflik ve yeni nesil motorların kullanılması yakıt tüketiminde büyük avantaj sunuyor.

 

Puretech Motor Teknolojisi

Citroën C4 Cactus, günümüz sorularına en iyi şekilde cevap veriyor. Mesela “Yakıt tüketimi ve CO2 emisyon değerlerini düşürürken sürüş keyfi nasıl artırılır?” Bu soruya cevap verebilmek adına, araçta hem ekonomik hem de reaktif yeni nesil motor olan Puretech motor kullanılmış. Euro 6 reglemantasyonuna göre Puretech değerleri de oldukça iddialı…

Puretech 82 HP, e-VTi 82P (Euro6): 4,3 L/km ortalama yakıt tüketimi, 98 g/km CO2 emisyon.

 

Renk Seçenekleri