C3
BEŞ VİDEO İLE ARACI KEŞFEDİN!

Kompakt hatchback dünyasında yenilik rüzgarı esiyor! Yeni Citroën C3, renkli ara parçalar ve Airbump® tasarımı gibi grafiksel öğeler ile canlandırılmış, modanın öncüsü tasarımı ile belirginleşmiştir. Aracın benzersiz yapısı, onu kendi sınıfında hemen ayırt edilebilir duruma getirmiştir. Yeni Citroën C3 modelini altı videoda keşfedin: stil, kişiselleştirme, Citroën Advanced Comfort®, yeni teknolojiler ve ConnectedCAM Citroën™

 

 

TASARIM

İlk görüşte aşk! Yeni Citroën C3 modelinin benzersiz yapısı; araca güçlü ve enerjik bir duruş kazandıran çekici ön yüzü ve belirgin kavisli çizgileri ile rakiplerinden ayrılmaktadır. Aracın iç hacmi, tasarımı ve renkleri, kendisinin son moda ve popüler bir model haline gelmesini sağlamıştır. Yeni Citroën C3 ile herkesten farklı olun ve zamanın ruhunu yakalayın!

 

BOYUTLAR: GENİŞ İÇ HACİM!

4 metreden kısa olan Yeni Citroën C3, özellikle şehir içinde çevik ve kolay manevra yapılabilen bir araçtır. 5 kapı ve 5 koltukta her koşulda pratik bir aracın keyfini çıkarın.

  • Uzunluk: 3,99 metre
  • Genişlik: 1,75 metre
  • Yükseklik: 1,49 metre
  • Aks Aralığı: 2,54 metre
  • Bagaj Hacmi: 300 litre
 

YENİ ÖN GÖRÜNÜM

Yeni Citroën C3, iki kademeli ön far tasarımı ile yukarıya doğru uzanarak kaputun yükseklik algısını güçlendirmektedir. Krom kaplı logolar ve bunların ikili çizgileri, LED’li gündüz farlarına kadar uzatılmaktadır. Farlar ise, yuvarlak hatlar ile şekillendirilmektedir. Alt kısımda tampon, ona atfedilen savaşçı ruhu ile ön yüzün algısına hava katmaktadır. Renkli ara parçalar, sis lambalarını çevreleyerek, lambalarda canlılık hissi uyandırıyor!

 

AIRBUMP®: YENİDEN DOĞAN
BİR TASARIM!

Airbump®, C4 Cactus ile başlatılan tasarımsal kimlik, aracın stilini vurgulayarak gövdeyi korur. Çizilmeye karşı dayanıklı yüzey, içerisinde kalkan görevi gören havayı barındırır. Kullanılan malzeme termoplastik poliüretan olup,güneş, su, yaşlanma, çizik gibi günlük dış etkenlere karşı dayanıklıdır.

Airbump® içinde hapsedilmiş hava bulunan 6 sert jelatinli kapsülden meydana gelir ve özellikle şehir içinde darbelere karşı açık olan kapı alt bölgelerine yerleştirilmiştir. Yeni Citroën C3'te Airbump®, tavanın rengine göre beyaz veya kırmızı renkli bir çerçeve ile süslenmiştir.

 

RENK KOMBİNASYONLARINI ÇOĞALTIN

Yeni Citroën C3, aynı zamanda içinden aşağıdaki renklerin bulup çıkarılması gereken geniş bir renk paletidir: Çağla Yeşili, Beyaz, Kobalt Mavi, Alüminyum Gri, Uzay Gri, Siyah, Turuncu, Yakut Kırmızı, Kum Beji

Bu ustaca seçilmiş 9 farklı rengi, benzersiz 3 farklı tavan rengiyle (Siyah, Beyaz, Aden Kırmızı) birleştirin. Renkli tavan seçeneğiyle aracınızı renklendirebileceğiniz gibi, tek renk seçeneğiyle daha "Pop" tarzı bir otomobile sahip olabilirsiniz. 36 renk kombinasyonuyla Yeni Citroën C3 gözlerinizi kamaştıracak!

O halde, sizin C3'ünüz hangisi?

 

ARACINIZI ZEVKİNİZE GÖRE KİŞİSELLEŞTİRİN

Yeni Citroën C3 modelinde çok sayıda kişiselleştirme olanağı vardır. İki tonlu mu veya tek tonlu mu? Airbump® ile donatılmış mı veya donatılmamış mı? Tercih edilecek iç ortamlardan hangisi size en uygun? Olası bütün kombinasyonlar içinden seçiminizi yapın!

 

Metropolitan Gri Ambiyansı

Bu geliştirilmiş stil, koltuklarda ve torpidoda açık renklerin hakim olduğu ortam; bütün sadeliği ile huzuru ifade ederek aydınlık seviyesini kuvvetlendiriyor.

Urban Kırmızı Ambiyansı

Burada bahsedilen; bir şehir yaşamı dünyasına kararlı bir şekilde dahil edilmiş bir ambiyanstan ortaya çıkan; özel renklerle donatılan ön göğüs ve koltuklarıyla, enerji ve canlılık dolu bir iç ortamdır.

Colorado Ambiyansı

Kumaş ile Tep’i (lamine kaplamalı kumaş) şık bir biçimde birleştiren bu ambiyansı taşıdığımız iç ortamdır.

 

MUTLULUK

Yeni Citroën C3 size dış dünyayı filtreden geçiren ve yolun zorluklarından yalıtan bir koza etkisi sunar. Araca girdiğiniz andan itibaren, görsel ve fiziksel olarak konforlu koltukları, kabini ışık seline çeviren panoramik cam tavanı ve ustaca düzenlenmiş eşya gözleri sayesinde gerçek huzurlu ortamı hissedeceksiniz. Günlük şık bir giysi gibi düşünülen Yeni Citroën C3, direksiyon başında evinizde gibi hissetmenizi amaçlamaktadır.

 

OTURMA RAHATLIĞI
& USTACA DÜZENLENMİŞ EŞYA GÖZLERİ

Eşya gözleri mümkün olduğu kadar en işlevsel şekilde tasarlanmıştır. Yeni Citroën C3, segmentin en büyük (6,25 litre) torpido gözü ile tamamlanmış, ön tarafta maksimum hacimli bir yeri açığa çıkarmaya yarayan zekice tasarlanmış bir merkezi eşya gözü sunmaktadır. Ön kapılarda da oldukça büyük eşya saklama gözleri bulunmaktadır.

Bu eşya gözlerinin iç kısmında açık rengin tercih edilmesi, bu yerin içine bırakılan nesnelerin daha kolay bulunması için kolaylık sağlamaktadır. Son olarak; valiz, çanta, vb. eşyalar için Yeni Citroën C3 modelinde yaklaşık 300 litrelik bir bagaj yer almaktadır.

ŞIK VE RAHAT MALZEMELER

Araç kabininde eksiksiz ve yumuşak formlar, rafine öğeler bulunmaktadır. Bu uyumlu ortam aynı zamanda kapıların, koltukların ve ön göğüsün üzerinde çalışılmış ortak tutarlılığa dayanmaktadır. Aynı sıcak ve aydınlık tekstil, benzersiz ve çok kaliteli görsel bir devamlılık sunmaktadır.

İç tasarım, özellikle kolçaklar üzerindeki kayışın ve ön göğüs üzerindeki tekstillerin entegrasyonu ile otomobilin dışındaki dünyadan esinlenmiştir.

 

PANORAMİK CAM TAVAN

Panoramik cam tavanı sayesinde, Yeni Citroën C3 modelinin yolcuları tüm kabin içinde yer alan olağanüstü aydınlık seviyesinden yararlanırlar, bu da geniş hacim ve dışa açılma duygusunu pekiştirir. Aracın içinde bulunan kişiler diledikleri her an camlı tavanın ışık perdesini kullanarak aydınlık şiddetini değiştirebilirler.

ARAÇTA YAŞAM KEYFİ

Aracın içinde sanki salonunuzda oturuyormuş hissine kapılacaksınız! Bu huzur ortamı, araç kabinine cömert hacim ve genişlik izlenimi yaratan yatay torpido ile kuvvetlendirilmiştir.

RAHAT KOLTUKLAR

Yeni Citroën C3 modelindeki koltuklar üzerinde özel olarak çalışılmıştır. Modern bir stili baz alarak konfor lehine genişlik ve cömertlik sunmaktadır. Hoş görünümlü ve bel bölgesini destekleyen bu koltuklar, seçkin malzemeler ve esnekleştirilmiş köpükleri sayesinden kullanıcılarına üst düzey konfor sağlamaktadır.

 

ŞIK VE RAHAT MALZEMELER

Citroën C3, aynı zamanda zamanın ruhunu yakalayan teknoloji demektir. Dünyada ilk kez lanse edilen Citroën, bağlantılı HD kamera sistemi olan ConnectedCAM Citroën™ teknolojisini sunmaktan gurur duyar. Bu hatchback tipi araç aynı zamanda yağmur sensörü, kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, istem dışı şerit değiştirme uyarısı (AFIL) ve hız limit panolarını okuma sistemi gibi uygulamalarıyla sürüşü kolaylaştıran ekipmanlar grubu ile donatılmıştır.

 

ConnectedCAM CitroënTM: SÜRÜŞ DENEYİMLERİNİZİ FİLME ALIN

Nefes kesen manzaralar, çarpıcı görüntüler, şehir içi gezintileri: Yeni Citroën C3 modeli ConnectedCAM Citroën™ teknolojisi ile sürüş deneyimlerinizin filmini çekiyor. Bu iç dikiz aynasına entegre HD kamera sistemi, aracınızın burun tarafında olan herşeyi kaydeder. Bu nedenle söz konusu kamera günlük sürüş deneyimlerinizin canlı şahididir:

- Tek bir tıklama ile gördüğünüz her şeyin fotoğrafını veya videosunu çekerek sosyal medyada paylaşın.

- Ön camınızın önünden geçen her şey kaydedilir. Dolayısıyla bu sistem kaza gibi durumlarda kanıt niteliği taşıdığı için size faydalı olacaktır.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Bu full HD bağlantılı kamera aşağıdaki öğelere sahiptir:

- büyük bir açı: 120°

- GPS

- 16 GB’lık iç bellek

Ekrana uzun süre basarak 20 saniyeye kadar bir sahne kaydedebilir ve bu sahneyi araç dururken paylaşabilirsiniz.

Darbe oluşması durumunda, kayıt otomatik olarak devreye girer ve bir dakika otuz saniye boyunca belleğe kaydedilmesini sağlar (30 saniye öncesi / 1 dakika sonrası).